WeAct STM32G4: malá vývojová doska s univerzálnymi možnosťami mikrokontroléra

WeAct STM32G4: malá vývojová doska s univerzálnymi možnosťami mikrokontroléra
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  68 zobrazení
2
 0
Arduino a príbuzné platformy

WeAct STM32G4 je kompaktná vývojová karta, ktorá využíva mikrokontrolér STMicro STM32G4 Arm Cortex-M4F so zmiešaným signálom. Tento mikrokontrolér pracuje na frekvencii 170 MHz a je vybavený inštrukciami DSP (Digital Signal Processing), vďaka čomu je vhodný pre širokú škálu aplikácií.

Medzi kľúčové vlastnosti dosky WeAct STM32G4 patria:

 • Mikrokontrolér: Je založený na mikrokontroléri STM32G4, ktorý je známy svojimi schopnosťami v oblasti zmiešaných signálov, vďaka čomu je ideálny pre aplikácie, ako je riadenie motorov, automatizácia budov, riadenie osvetlenia, digitálne merače výkonu a ďalšie.
 • Kompaktné rozmery: Doska je navrhnutá tak, aby bola malá, čo ju robí vhodnou na prototypovanie a integráciu do projektov s obmedzeným priestorom.
 • Vysoký výkon: Mikrokontrolér STM32G4 s taktovacou frekvenciou 170 MHz poskytuje vysoký výpočtový výkon a účinnosť pre aplikácie v reálnom čase.
 • Schopnosť spracovávania zmiešaných signálov: Mikrokontrolér má zmiešanú signálovú architektúru, ktorá mu umožňuje spracúvať analógové a digitálne signály súčasne, vďaka čomu je univerzálny pre širokú škálu úloh.

Vývojová doska WeAct STM32G4 je k dispozícii v dvoch verziách, pričom každá je osadená iným mikrokontrolérom STM32. Prvá verzia je vybavená mikrokontrolérom STM32G474CEU6 "Hi-resolution line" so 128KB RAM a 512KB flash pamäte, vďaka čomu je vhodná pre aplikácie vyžadujúce vyšší výpočtový výkon a pamäťovú kapacitu. Na druhej strane, druhá verzia je vybavená MCU STM32G431CBU6 "Access Line", ktorý ponúka 32KB RAM a 128KB pamäte flash, čo je vhodnejšie pre základné aplikácie s nižšími požiadavkami na pamäť a spracovanie. Obe verzie dosky sú vybavené portom USB-C na napájanie a programovanie, tromi tlačidlami na interakciu s používateľom alebo ovládanie a dvoma 24-pinovými headermi na pripojenie periférií a rozširujúcich modulov. Vďaka týmto vlastnostiam je doska WeAct STM32G4 univerzálna a prispôsobiteľná pre širokú škálu projektov, od jednoduchých aplikácií až po tie, ktoré vyžadujú vyšší výkon a pamäťové kapacity.

Schéma WeAct STM32G4

Vývojová doska WeAct STM32G4 je k dispozícii s dvoma možnosťami mikrokontroléra:

 • STMicro STM32G431CBU6: Arm Cortex-M4F MCU @ 170 MHz s DSP inštrukciami, 32KB RAM a 128KB flash.
 • STMicro STM32G474CEU6: Arm Cortex-M4F MCU @ 170 MHz s inštrukciami DSP, 128KB RAM a 512KB flash; obsahuje časovač s vysokým rozlíšením a zostavovač komplexných priebehov plus obsluhu udalostí (HRTIM) pre aplikácie digitálnej konverzie výkonu.

Medzi ďalšie funkcie patrí:

 • 1x port USB typu C na napájanie a programovanie.
 • 2x 24-pinový header s GPIO, ADC, DAC, I2C, USART, LPUART, OAmp, CAN Bus, výstupy časovača atď.
 • 4-pinový SWD header na ladenie.
 • Kompaktné rozmery: 36,28 x 28,14 mm.
 • Podpora napájania od 3,3 V do 20 V DC cez port USB-C.
 • Napäťový regulátor MicrOne ME6216A33XG poskytuje výstupné napätie 3,3 V.

WeAct Studio poskytuje schémy vo formáte PDF, technický list STM32G4 a TRM, niektoré vzorky kódu (Blink, ADC, RTC, MSC, SPI flash) a nástroj WeAct Studio Download Tool (len pre Windows) na flashovanie firmvéru cez USB alebo UART. Tieto zdroje nájdete na GitHub pre linkovú dosku s hodnotou aj linkovú dosku s vysokým rozlíšením, ale väčšina ľudí bude musieť skontrolovať aj nástroje a dokumentáciu na webovej lokalite STMicro.

Ďalšou výhodou týchto dosiek je ich cena, doska sa predáva na strýnkach Aliexpress za 0.46€ a 0.46€ pre modely STM32G431CBU6 a STM32G474CEU6, vrátane GPIO a SWD headerov, s dopravou v cene. Pre porovnanie, oficiálna doska STMicro NUCLEO-G491RE sa predáva za 15 USD.

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 360.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

       

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vaša reklama na tomto mieste

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo


Webwiki Button