Viete ako sa vyrába miniatúrne relé?

Viete ako sa vyrába miniatúrne relé?
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  195 zobrazení
1
 0
Komponenty
   

Miniatúrne relé je elektromechanické zariadenie, ktoré sa používa v rôznych aplikáciách vrátane domácich spotrebičov, spínania osvetlenia, zdravotníckych zariadení, monitorovacích a poplašných systémov. Používajú sa priamo na doskách plošných spojov, alebo sa montujú do zásuviek, napr. v priemyselnej automatizácii alebo v riešeniach PLC ako izolátory vstupov a výstupov.

Spoločnosť Relpol je jediným poľským výrobcom miniatúrnych relé, ktorý začal svoje dobrodružstvo s týmto druhom elektromechanického komponentu už v roku 1958. Video prezentované nižšie zobrazuje proces výroby miniatúrnych relé, ktorý pozostáva z 8 výrobných etáp, ktoré sú svojím spôsobom vysoko precízne. Na začiatku sa vyrábajú prednastavené časti relé vrátane telesa, cievky, solenoidu a jadra, ktoré sa v ďalších fázach kompletujú do funkčného celku. Správnosť montáže - v každej fáze sa kontroluje pomocou videokamier. Potrebné elektrické merania každého relé sa vykonávajú na rovnakom zariadení. V neskoršej fáze výroby sa relé hermeticky uzavrú alebo pocínujú, aby sa mohli poslať na konečnú elektrickú kontrolu a laserovú potlač.

Video je v anglickom jazyku.

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 360.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

       

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vaša reklama na tomto mieste

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo


Webwiki Button