Samsung uviedol na trh svoj tracker druhej generácie, Galaxy SmartTag2, s Atmosic ATM3325 vo vnútri

Samsung uviedol na trh svoj tracker druhej generácie, Galaxy SmartTag2, s Atmosic ATM3325 vo vnútri
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  215 zobrazení
2
 0
Mobilné telefóny a mobilné technológie
   

Spoločnosť Samsung začala predávať svoju novú generáciu trackera Galaxy SmartTag2, ktorý je poháňaný systémom na čipe (SoC) Atmosic ATM3325 s mimoriadne nízkou spotrebou – prináša, ako tvrdí Atmosic, 43-percentné zníženie spotreby energie v porovnaní s prvou generáciou Galaxy SmartTag spoločnosti. .

„SoC od spoločnosti Atmosic pomáha spoločnosti Samsung ponúkať predĺženú výdrž batérie v našom najnovšom SmartTag2,“ hovorí Jaeyeon Jung zo spoločnosti Samsung Electronics, vedúci divízie SmartThings spoločnosti. "S inovatívnou technológiou Atmosic sme schopní zlepšiť náš vplyv na životné prostredie, ako aj skúsenosti našich zákazníkov prostredníctvom predĺženej životnosti batérie."

Spoločnosť Samsung uviedla na trh pôvodný tracker Galaxy SmartTag už v januári 2021, pričom využíva kombináciu pripojenia Bluetooth Low Energy (BLE) a Ultra-Wideband (UWB) na sledovanie polohy zariadení, ku ktorým je pripojený. Vstavané tlačidlo dalo zariadeniu druhú funkciu, napríklad programovateľný diaľkový ovládač pre inteligentné domáce systémy kompatibilné so Samsung SmartThings.

SmartTag2, prináša celý rad nových funkcií vrátane vylepšeného zobrazenia kompasu pri spárovaní so smartfónmi Galaxy s podporou UWB, nového Lost Mode, v ktorom je možné dáta načítané na štítku a čítať ich cez Near-Field Communication (NFC) pripojenie so zlepšenpu úspora energie. Táto posledná funkcia, hovorí Samsung, sa spája so zníženým aktívnym odberom energie Atmosic ATM3325 a posúva dlhodobé možnosti sledovania na 700 dní – dvojnásobok oproti verzii prvej generácie.

Atmosic uviedol na trh sériu ATM33 systémov s ultra nízkou spotrebou energie na čipoch už v januári minulého roka, pričom ponúka jednojadrový procesor Arm Corex-M33F s frekvenciou až 64 MHz, 128 kB RAM, 512 kB energeticky nezávislého úložiska a až 64 kB ROM, plus Bluetooth 5.3 Low Energy (BLE) rádio. K štartovaciemu modelu ATM3330 sa pridal model ATM3330e, ktorý integroval možnosti získavania energie na ďalšie predĺženie životnosti batérie – ponúka až päťkrát dlhšiu dobu prevádzky ako jej konkurenti, tvrdila spoločnosť v tom čase.

Galaxy SmartTag2 je teraz k dispozícii za cenu 39,90 € v internetovom obchode Samsung.

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu a chceli by ste sa o ňu podeliť s viac ako 360.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

       

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vaša reklama na tomto mieste

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo


Webwiki Button