Prihláste sa k svojmu účtu, pokiaľ ho máte. Alebo kliknite tu pokiaľ ho ešte nemáte a prajete si ho vytvoriť - je to jednoduché a získate mnoho výhod.

Recenzia ANENG VD802 "Pen type"

bezkontaktného testera na striedavé napätie
Recenzia ANENG VD802 "Pen type"

ANENG VD802  je bezkontaktný tester na striedavé napätie s rozsahom indikácie vstupného napätia 12V-1000V AC, typu "Pen type". Je aktuálne ponúkaný u rôznych zahraničných predajcov na stránkach aliexpressu za veľmi zaujímavé ceny a to už od 2.39€ (poštovné zdarma), čo ma príjemne oslovilo, tak som ho kúpil a tu vám prinášam jeho krátku, ale verím tomu, že užitočnú recenziu.


 

Predstavenie a základné údaje

 

 

Technické údaje

 • Prevádzková teplota: 0 ~ 40 ℃
 • Typ displeja: LED zobrazenie
 • Rozmery: 156 x 20 x 20 mm
 • Trieda presnosti: Trieda III
 • Napájanie: 2 x 1,5 V AAA batéria (nie su súčasťou)
 • Osvetlenie meraného miesta
 • Režim alarmu: Zvuk a svetelná indikácia
 • Tvar sondy "Pen Type"
 • Citlivosť NCV: vysoká, stredná, nízka
 • Hmotnosť: pribl. 43g
 • Merací rozsah: 12 ~ 1000V AC

 

Obsah balenia

1 x tester striedavého napätia (bez batérií)
1 x Používateľská príručka


 

Funkcie detektora

 

Bezkontaktný tester ANENG VD802 je vzhľadom na svoju cenu pomerne slušne vybavený a po funkčnej stránke mu nemožno nič vytknúť. Samozrejme, že sa nedá porovnávať s podobnými meracími prístrojmi, ktorých cena začína niekde okolo 15€ a vyššie, ale aj napriek tomu ma prekvapil svojou jednoduchodťou, cenou a možnosťami použitia v bežnej domácnosti, alebo elektrotechnickej dielni. Citlivosť prístroja je priamo úmerná detekovanému napätiu na vstupe. Obecne platí to, že čím nižšie napätie, tým je vzdialenosť detekcie nižšia. Indikácia vstupného napätia je vstavaným LED Barom a bzučiakom, ktorý je dosť hlasitý aj pri zvýšenej okolitej hlučnosti prostredia.

Prístroj má integrované tieto funkcie :

 • APO (Auto Power Off) - pokiaľ sa tester nepoužíva 5 minút, tak sa automaticky vypne, to pomáha šetriť napájacie batérie.
 • NCV (Non Contact Voltage) - bezkontaktná detekcia napätia na vstupe sondy, vyhnete sa tak kontaktu s nebezpečným napätím.
 • Sensitivity - tlačidlo na tele testera z označením "S" umožňuje prepínanie vstupnej napäťovej citlivost v troch režimoch - "Vysoká", "Nízka" a "Stredná".
 • Light (Flashhlight) - zapnutie / vypnutie pomocného osvetlenia
 • ON / OFF - Zapnutie / vypnutie testera
 • LED Bar - Zobrazenie intenzity meraného napätia na vstupe testera
 • Integrovaný držiak - umožňuje zachytenie testera vo vrecku

 

Kvalita vyhotovenia

 

ANENG VD802 je po stránke technického spracovania veľmi dobrým výrobkom. Všetky plastové diely k sebe výborne doliehajú a sú na ne použité kvalitné materiály. Použité plasty pôsobia húževnatým dojmom a nič nenaznačuje nejakej možnosti odlamovania sa, alebo praskania materiálu testera. Dodáva sa v niekoľkých farebných vyhotoveniach - žltý, červený a čierny v kombinácii týchto farieb.  Oceňujem aj integráciu "háčika" pre zavesenie testera, napríklad na vnútornú stranu vrecka. Detektor je koncepčne pojatý dosť robustne a to aj napriek jeho konštrukčnej veľkosti. ANENG VD 802 síce nie je poňatý ako vodotesný, ale nepredpokladám v tomto smere jeho nasadenie v takomto prostredí. Priznám sa, že mi spadol asi z 2 m. výšky priamo na špičku a betón a okrem veľmi malého škrabanca sa detektoru nestalo nič.

 

Rozmery detektoru

 

Bezpečnosť používania

 

Vzhľadom na to, že tester ANENG VD802 je konštruovaný ako bezdotykový, je bezpečnosť jeho používania bezpredmetná, nakoľko pri jeho používaní,  ho nie je nutné prikladať k živím častiam elektrických rozvodov, alebo zariadení. Jeho konštrukcia je celá z plastu a neobsahuje žiadne nebezpečné dotykové plochy, ktoré by mohli znamenť pre obsluhu nejaké nebezpečenstvo. Tester je napájaný bezpečným napätím (2x AAA), tým pádom nie je žiadna nadväznosť k meranému obodu nebezpečenstvom úrazu elektrickým prúdom. Konštrukcia je uspôsobená tak, že v predu je integrovaný doraz / zábranu voči náhodnému zosunutiu prstov k meranému miestu - pokiaľ budete detekovať napätie napr. na obnažených častiach strojov a zariadení. V tomto smere hodnotím tento prístroj veľmi kladne.

 

Zhrnutie a záver

 

V celku spokojnosť s prihliadnutím aj na zaobstarávaciu cenu, ale aj mnohostrannosť využitia a kvalitou spracovania, čo je u tejto značky viac menej pravidlom a nie náhodou. Výdrž batérií je dobrá a to aj vďaka vstavanej funkcii APO. Celkovú výdrž som ešte nezisťoval, nakoľko ho nepoužívam denno denne. Takže jednoznačne odporúčam ANENG VD 802, či už na občasné použitie v domácnosti, alebo v "elektrikárovej brašni".

 

Ďakujem za prečítanie :)     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridáte prvý? Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.
Webwiki Button Seo servis Diallix.net VN-Experimenty