Prevod mcd na Lumeny

Prevod mcd na Lumeny
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  176 zobrazení
1
 0
Kalkulačky

Táto kalkulačka je užitočná na výpočet svetelného toku pre LED diódy, pri ktorých je známy uhol. 1 kandela svietivosti sa rovná 1 lúmenu svetelného toku na steradián pevného uhla, kde steradián predstavuje kužeľ, ktorého plocha na konci sa rovná štvorcu dĺžky kužeľa.

Je dobré poznať intenzitu svetla LED diódy, ktorú budete používať, najmä ak sa bude používať na osvetlenie miestnosti. Intenzita svetla však presne nevypovedá o tom, aká je LED dióda jasná, pretože nevyžaruje svetlo do všetkých smerov. Svetelný tok je lepším meraním, pretože zohľadňuje uhol pohľadu.

Všimnite si, že výrobcovia často uvádzajú najpriaznivejšiu hodnotu svietivosti pre svoj konkrétny komponent. V skutočnosti neexistuje žiadna norma na meranie svietivosti, a tak dodávatelia majú tendenciu uvádzať len maximálnu hodnotu. To znamená, že táto kalkulačka môže poskytnúť výsledky, ktoré sa líšia od skutočne nameraných hodnôt, pretože berie do úvahy len priemernú svietivosť v danom uhle vyžarovania.

Φv = Iv x Ω

kde :

  • Φv je svetelný tok meraný v lúmenoch (lm),
  • Iv je svietivosť meraná v kandelách (cd) a
  • Ω je pevný uhol lúča meraný v steradiánoch (sr).

Všimnite si, že kalkulačka požaduje uhol lúča a nie uhol telesa. Prepočet z uhla lúča na pevný uhol (steriány) sa vykonáva podľa tohto vzorca:

Ω = 2π (1 - cos (θ * π / 360))

kde :

  • θ je uhol lúča meraný v stupňoch.

Informácia : Našli ste chybu, respektíve kalkulačka nepracuje správne? Dajte nám vedieť a chybu opravíme. Ďakujeme


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

       

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vaša reklama na tomto mieste

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo


Webwiki Button