Fórum ElektroLab.eu

Nebezpečný výrobok : Cestovný adaptér 4-OK

Nebezpečný výrobok : Cestovný adaptér 4-OK
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  102 zobrazení
0
 0
Nebezpečné výrobky

Slovenská obchodná inšpekcia zistila, že na trhu SR bol v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia a je preto výrobkom nebezpečným.Ide o nasledovný výrobok:

Cestovný adaptér 4-OK (uvedené na obale)

Pôvod: Čína.

Identifikácia výrobku:

Cestovný adaptér s USB konektorom čiernej farby. Výrobok nie je označený povinnými údajmi ako: obchodné meno alebo ochranná známka výrobcu s plnou adresou, modelom alebo typom. Na spodnej strane výrobku sa nachádza označenie CE, symbol ochrany triedy II, technické údaje a krajina pôvodu. Výrobok je balený v papierovo-plastovom obale bez bezpečnostných inštrukcií v slovenskom jazyku.

Druh nebezpečnosti:

Potenciálne nebezpečenstvo úrazu elektrickým prúdom.

Príčiny nebezpečnosti:

Nedostatočná elektrická pevnosť. Výrobok nevyhovel skúške elektrickej pevnosti, počas ktorej došlo k prierazu izolácie.

Opatrenia na ochranu trhu:

SOI kontrolovanej osobe uložila zákaz sprístupňovania predmetného výrobku, stiahnutie z trhu a jeho spätné prevzatie. Súčasne jej uložila povinnosť informovať spotrebiteľov o tomto nebezpečnom výrobku. Spotrebiteľ má pri vrátení nebezpečného výrobku predávajúcemu, u ktorého bol predmetný výrobok zakúpený, právo na vrátenie kúpnej ceny.

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si tento výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať.

Zdroj : SOI.skPáčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár. Pridáte prvý? Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

Webwiki ButtonSeo servis