Kombinované riešenie na snímanie kvality vzduchu - 3 senzory v jednom

Kombinované riešenie na snímanie kvality vzduchu - 3 senzory v jednom
SOS Electronic Pridal  SOS Electronic
  154 zobrazení
3
 0
Komponenty

SEN54-SDN-T od spoločnosti Sensirion integruje senzory aerosólových častíc (PM), prchavých organických zlúčenín (VOC), relatívnej vlhkosti (RH), teploty (T) a mikrokontrolér.

„Spoločnosť Sensirion sa snaží čo najviac zjednodušiť integráciu SEN54 do vášho produktu. Poskytuje usmernenia k mechanickej konštrukcii aj montáži a 3D modelom. Na urýchlenie vývoja SW pripravila spoločnosť aj zdrojový kód pre generický ovládač, a ovládače pre Arduino a Raspberry Pi.“ Podrobné informácie o novom kombinovanom riešení Sensirion v oblasti snímania kvality vzduchu pre vás pripravil Miroslav Piskor, produktový špecialista SOS electronic.

Video

Technológia a výhody SEN54-SDN-T Sensirion

Snímanie PM

Senzorová jednotka SEN54, podobne ako SPS30, využíva optimalizovanú geometriu prietokového kanála, ktorá minimalizuje turbulencie, a technológiu „sheath-flow“ – vzduch filtrovaný cez HEPA filter obklopuje prúd s aerosólovými časticami a zabraňuje časticiam cirkulovať alebo usadzovať sa v optickej komore. To umožňuje SEN54 pracovať 24 hodín denne viac ako 10 rokov.

Hmotnostná koncentrácia PM 2,5 je kalibrovaná podľa špičkového referenčného prístroja TSI DustTrak DRX 8533. SEN54 meria hmotnostnú koncentráciu častíc PM 1,0 a PM 2,5. Výstupy PM 4,0 a PM 10 sa odhadujú z meraní PM 1,0 a PM 2,5 s prihliadnutím na typické profily aerosólov.

Snímanie RH a T

Snímač RH/T SHT4x je umiestnený vo vnútri SEN54, ale mechanické vyhotovenie zaisťuje optimálnu väzbu na okolité prostredie. Interný algoritmus kompenzuje namerané hodnoty pri samozahrievaní SEN54 a navyše umožňuje zlepšenie doby odozvy nastavením parametrov STAR (sensirion temperature acceleration routine).

Snímanie VOC

Algoritmus Sensirion VOC spracováva namerané hodnoty z SGP40 a transformuje ich na index VOC v rozsahu 0 až 500. Algoritmus je laditeľný pomocou 6 rôznych parametrov.

Vlastnosti

 • komunikácia cez I2C
 • presnosť snímania relatívnej vlhkosti: ±4,5 %
 • presnosť snímania teploty: ±0,45 °C
 • snímanie aerosólových častíc:
 • precíznosť hmotnostnej koncentrácie pre PM 1 a PM 2,5: ±5 μg/m3 ±5 % nameranej hodnoty
 • precíznosť hmotnostnej koncentrácie pre PM 4 a PM 10: ±25 μg/m3
 • presnosť snímania VOC: < ±15 bodov indexu VOC alebo ±15 % indexu VOC (platí väčšia hodnota)

Aplikácie

 • práčky vzduchu / čističky vzduchu
 • monitory kvality ovzdušia
 • klimatizácia
 • systémy ventilácie

Celú dokumentáciu k produktu SEN54 nájdete na stránke výrobcu.

Ako začať?

Najjednoduchším spôsobom je pripojiť testovací kit SEK-SEN5x k počítaču cez SEK-SensorBridge a použiť softvér Sensirion ControlCenter. Kit obsahuje aj 4-pinový prepájací kábel, ktorý umožňuje integráciu do existujúcich platforiem ako Arduino, Raspberry Pi atď. Zdrojové kódy sú dostupné na githube Sensirion.

Ďalšie informácie o produktoch Sensirion vám poskytne obchodný zástupca SOS electronic vo vašom regióne, alebo napíšte na adresu SOS electronic info@soselectronic.sk , radi vám pomôžu.Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

       

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vaša reklama na tomto mieste

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo


Webwiki Button