Čítač frekvence k teslovu transformátoru HF-SSTC

Čítač frekvence k teslovu transformátoru HF-SSTC
Milan Špaček Pridal  Milan Špaček
  303 zobrazení
2
 0
Zaujímavé zapojenia

Čítač je trochu hrdé označení pro toto ukazovátko frekvence. Vzniklo primárně pro HF-SSTC. Abych měl nad laděním trochu kontrolu. Jiné ambice toto zapojení nemá.

Vzhledem k použití jsem se snažil čítač udělat co nejjednodušší. Řízení má na starosti PIC16F628A, jinak kromě displaye a pár součástek okolo není nic potřeba. Vzhledem k použití SMD verze jsem na desku dal i programovací konektor. Mám sice redukci, ale programování přímo v zapojení je pohodlnější. Původně jsem zkoušel ušetřit i krystal, ale frekvence vnitřního oscilátoru se u jednotlivých kusů příliš liší. Musel bych na každý kus zvlášť provádět v programu kalibraci. To by znemožnilo snadnou reprodukovatelnost.

Rozlišení čítače je 10 kHz a největší měřitelná frekvence je 2,55 MHz. Změřená frekvence se zaokrouhluje a měření probíhá asi čtyřicetkrát za sekundu.

Schema zapojení

Deska plošného spoje a osazení

Realizace

Ke stažení

Program pro PIC v. 1.0 (HEX)

Podklady pro PCB (PCB)

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 200.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

       

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vaša reklama na tomto mieste

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo


Webwiki Button